Мария Шарапова напусна турнира в Индиън Уелс

Мария Шарапова отпадна в четвъртия кръг на тенис турнира в Индиън Уелс с награден фонд над 5 милиона долара. Поставената под номер 2 в схемата рускиня загуби от защитаващата титлата си от миналия сезон Флавия Пенета (Италия) с 6:3, 3:6, 2:6.

Шарапова вървеше към победата, след като взе първия сет, а при 2:2 във втория поведе с 30:0 при сервис на съперничката си, но Пенета удържа подаването си, а в последствие спечели 9 от следващите 12 гейма, за да триумфира.

Много съм щастлива. Опитах се да атакувам повече във втория сет. Сервисът ми помогна много. В същото време бях доста агресивна при ретурите и това започна да я затруднява. Получи се добър мач. Борих се до последната точка и успях, коментира Пенета, която записа трета поредна победа срещу Шарапова.

Мачът започна добре за мен. Определено имах достатъчно шансове в началото на втория сет с няколко гейма с 0:40, 0:30. Не се възползвах, а с това тя получи допълнителна увереност. Започна да намира ритъма си, а ударите ѝ често попадаха на линиите. Освен това играта ѝ стана много солидна и връщаше всичко, заяви Шарапова.

Италианката ще играе на четвъртфиналите срещу Забине Лисицки (Германия), която елиминира номер 25 в схемата Каролин Гарсия (Франция) с 6:4, 6:4.