Новак Джокович се класира за полуфиналите в Маями

Новак Джокович

Новак Джокович се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Маями, след като се наложи със 7:5, 7:5 над испанеца Давид Ферер.

Следващият мач на поставения под номер 1 в схемата Джокович е срещу американеца Джон Иснър, който отстрани японеца Кей Нишикори след 6:4, 6:3.

Джокович не започна добре мача и изоставаше с 1:4 в първия сет, но взе шест от следващите седем гейма и затвори частта. Той спечели подаването на Ферер рано във втория сет и поведе с 3:1, но испанецът, който празнуваше 33-тия си рожден ден, отговори с пробив при сервис на Джокович за мача в десетия гейм.

Иснър, който отстрани Григор Димитров в третия кръг на турнира, преодоля с лекота Нишикори по пътя към полуфиналите.

Американецът завърши срещата с 33 срещу 5 в печелившите удари, а освен това имаше и 13 аса. Той приключи срещата в рамките на едва 70 минути.

Нишикори загуби само десет гейма и стигна до 15 пробива до четвъртфиналите на турнира, но японецът беше бледа сянка на себе си в мача срещу Иснър. Той дори не стигна до разиграване за пробив срещу своя съперник.