от 18.00 часа

Левандовски носи нов успех на „Байерн“

Роберт Левандовски

Роберт Левандовски се разписа два пъти при победата на „Байерн“ (Мюнхен) с 3:0 срещу „Айнтрахт“ (Франкфурт), докато неговият бивш тим „Борусия“ (Дортмунд) отстъпи с 1:3 на „Борусия Мьонхенгладбах“. Резултатите от 28-ия кръг доближиха баварците на крачка от титлата, а също така отдалечиха "жълто-черните" на цели 18 точки от мечтаното класиране в зона Шампионска лига.

Левандовски вкара по един гол в двете полувремена на срещата, като полякът наниза първото си попадение със страхотно воле. Томас Мюлер пък оформи крайното 3:0 в 92-та минута от малък ъгъл. Така преднината на върха в полза на „Байерн“ (Мюнхен) срещу „Волфсбург“ стана цели 13 точки, а до края на сезона баварците ще изиграят още само шест мача. "Вълците" имат седем.

„Борусия“ (Дортмунд) пък загуби след много слаби прояви в защита. Оскар Вендт даде аванс на домакините още в първата минута, а Рафаел покачи на 2:0 след половин час игра. Хавард Нордвейт покачи на 3:0 в 67-та минута, докато за гостите от Дортмунд се разписа Илкай Гюндоган в 77-та.

„Падерборн“ постави под огромно напрежение играещите по-късно в кръга „Хамбургер“ и „Щутгарт“, след като аутсайдерите в битката за оцеляването победиха с 2:1 „Аугсбург“. „Байер“ (Леверкузен) пък поведе с 10 точки срещу „Шалке“ в борбата за четвъртото място след 3:2 над Майнц.