Новак Джокович стигна без проблеми четвъртфиналите в Монте Карло

Новак Джокович

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис за мъже от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 3.288 милиона евро, побеждавайки на осминафиналите Андреас Хайдер-Маурер (Австрия) с 6:4 и 6:0. Новак Джокович нямаше проблеми срещу австриеца Андреас Хайдер-Маурер, номер 52 в световната ранглиста, и го победи само за 56 минути игра. Джокович е победител на турнира "Мастърс" в Монте Карло през 2013 година. Сърбинът ще има своя първи истински тест на четвъртфиналите срещу хърватина Марин Чилич, отстранил на осминафиналите Жо-Уилфред Цонга (Франция) в два сета - 6:3 и 7:6.

Испанецът Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите, след като победи трудно на осминафиналите Джон Иснър (САЩ) в три сета - 7:6, 4:6 и 6:3. Надал, който в досегашните си четири срещи имаше четири победи срещу Джон Иснър, този път бе сериозно затруднен от американския гигант Иснър, висок 208 сантиметра, и най-вече от неговия силен сервис (американецът направи 12 аса). Испанецът, пети в световната ранглиста, спаси два сет-бола в първия сет и успя да го спечели, след това поведе с 5:3 във втория сет и го спечели с 6:4, а в третия имаше най-малко проблеми. Съперник на осемкратния победител в надпреварата ще бъде неговият сънародник Давид Ферер. Ферер надигра в оспорван и зрелищен мач Жил Симон (Франция) в три сета - 6:2, 6:7, 6:1.