„Верона“ победи „Фиорентина“ с 1:0

Мунир Обади донесе победата на "Верона"

„Верона“ победи с 1:0 „Фиорентина“ като гост в последен мач от 31-вия кръг на футболното първенство на Италия. Мунир Обади донесе успеха на „Верона“ с попадение в 89-ата минута.

Футболистите на „Фиорентина“ доминираха почти през целия мач и на няколко пъти бяха близо до попадение. Нападателят на „виолетовите“ Кума Бабакар получи контузия на коляното седем минути след като влезе като резерва в началото на второто полувреме.

Вратарят на „Верона“ Рафаел спаси дузпа на Алесандро Диаманти в 67-ата минута. В последните секунди на мача Лазарос Христодулопулос стреля по диагонала. Вратарят на домакините Нето изби, но после топката попадна у Обади, който отблизо я прати в мрежата и донесе успеха на гостите.

„Фиорентина“ остава на шесто място в класирането на точка от място в Лига Европа. „Верона“ е на 14-а позиция на 13 точки от зоната на изпадащите.