от 09.00 часа

Федерер довърши Монфис в Париж

Роджър Федерер

Роджър Федерер се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис. Поставеният под номер 2 в основната схема швейцарец се наложи над Гаел Монфис с 6:3, 4:6, 6:4, 6:1 за 2:10 часа.

Срещата беше прекъсната снощи след втория сет заради дъждовното време във френската столица и се доигра днес. Швейцарецът нямаше никакви проблеми и даде пет гейма на съперника си в доиграването.

Федерер, който достига до четвъртфиналите за 11-и път в кариерата си, реализира 41 печеливши удара срещу 33 на съперника. В спор за място на полуфиналите Федерер ще играе със своя сънародник и осми поставен Стан Вавринка.

Номер 7 в схемата Давид Ферер (Испания) отстрани деветия поставен Марин Чилич (Хърватия) с 6:2, 6:2, 6:4 за 1:50 час и също достигна до четвъртфиналите.

Испанецът не допусна пробив в мача, а взе пет пъти подаването на съперника си. Ферер ще играе в следващия кръг с победителя от мача между номер 3 Анди Мъри (Великобритания) и Жереми Шарди (Франция).