Волейболистите биха Куба с 3:1

Снимка: Sportal.bg

Мъжкият ни национален отбор по волейбол постигна втора поредна победа в Световната лига. Момчетата на селекционера Пламен Константинов се наложиха като гости над Куба с 3:1 (25:19, 25:21, 24:26, 25:23) в първата среща помежду им от Група "С" на втората дивизия. Вторият мач между двата тима е утре (7 юни) отново от 03,40 часа българско време сутринта.

Най-полезни за българския тим станаха Тодор Скримов (4 аса и 48% ефективност в атака) и Николай Пенчев (2 блока, 1 ас и 53% ефективност в атака) съответно с 15 и 12 точки за победата. Силно включване направи и Миро Градинаров, който заби още 11 точки (1 ас и 75% ефективност в атака) за победата.

За кубинците над всички бе капитанът им Роландо Сепеда със страхотните 26 точки (4 блока и 52% ефективност в атака), но и неговите усилия не бяха достатъчни за успеха.

Спечелихме първите два гейма и се отпуснахме, което ни костваше третия гейм. Винаги е трудно срещу кубинците. Те са млади, но много талантливи играчи, коментира треньорът на България Пламен Константинов.

Наставникът на Куба Родолфо Санчес обеща сериозен отпор във втория мач. Като цяло съм доволен. Моите момчета бяха нервни и основни играчи допуснаха много грешки в началото. Ще изчистим някои
неточности и ще се борим за победа във втория мач пред нашите фенове
, каза Санчес.

Най-резултатният играч в мача, капитанът на Куба Роландо Сепеда, обеща различна игра във втория мач. Имаше напрежение, тъй като играем пред нашата публика. Загубихме, но ситуацията ще бъде различна утре, каза Сепеда.