Петър Занев с асистенция при успеха на "Амкар" Перм с 1:0 у дома срещу "Криля Советов"

Петър Занев

Футболният ни национал Петър Занев направи асистенция при победата на "Амкар" Перм с 1:0 у дома срещу "Криля Советов" в среща от третия кръг на руското първенство. Защитникът центрира отдясно в 27-ата минута и Дмитрий Белоруков с глава вкара победното попадение в полза на домакините. Занев беше близо до гола в 70-ата минута, но ударът му от дистанция мина покрай вратата на отбора от Самара.

Петър Занев започна като титуляр и остана на терена през всичките 90 минути на двубоя. Другият българин в състава на домакините Георги Пеев се включи като резерва. В 57-ата минута Пеев замени нигериеца Изуна Узочукву.

След тази победа "Амкар" има актив от 6 точки и се намира на четвърто място в класирането в руския шампионат.