Антоанета Бонева и Самуил Донков с победи на 10 метра пистолет на турнира в София

Снимка: БОК

Антоанета Бонева (Светкавица) и Самуил Донков (ЦСКА) спечелиха златните медали в дисциплината 10 метра пневматичен пистолет при жените и мъжете на провеждащото се в София първо издание на турнира по спортна стрелба "Софарма 2015".

Бонева записа резултат от 198,8 точки във финала и изпревари двукратната олимпийска шампионка Мария Гроздева (195,1 точки).

Донков с много силни финални два изстрела постигна 196,7 точки и спечели златото с 0,1 точки преднина пред втория Георги Узунов (Левски), след като двамата влязоха във финала с резултат от 577 точки.

Бронзовите отличия останаха за Гинка Дачева (Снайпер 92, 170,4 точки) и Николай Колев (АП Спорт, 174,1 точки).