Федерер започна с победа в Лондон

Роджър Федерер (Швейцария) започна с успех участието си във финалния турнир на АТП в Лондон с награден фонд 7 милиона долара. Шесткратният шампион в надпреварата се наложи над Томаш Бердих (Чехия) с 6:4, 6:2 след малко повече от час в среща от първия кръг от група "Стан Смит".

34-годишният швейцарец започна колебливо и допусна пробив още в първия си сервис-гейм, след като направи две двойни грешки. В последствие той успя бързо да изравни за 2:2, а след това спечели подаването на съперника си за втори път за 5:4 по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част Федерер набързо дръпна с 4:0, с което реши срещата в своя полза.

Швейцарецът записа 49-а победа за сезона, а в следващия си мач в турнира ще играе срещу защитаващия титлата си и номер 1 в света Новак Джокович (Сърбия), който започна с разгромяваща победа с 6:1, 6:1 над японеца Кей Нишикори.