Диляна Минкина спечели бронзов медал от балканиадата по кроскънтри

Диляна Минкина
Снимка: bgathletic.com

Българският отбор спечели медал от балканския шампионат по кроскънтри в хърватския град Върбовец на 22-ри ноември благодарение на Диляна Минкина.

Атлетката от Пирдоп остана на няколко метра от титлата след като завърши 3-а на 4000 м с 13:37.4 мин. след туркините Семра Караслан 13:35.0 и Яйла Калъч 13:37.3.  Силвия Георгиева финишира на 11-о място с 14:37.0 в това бягане, а другите две българки при девойките старша възраст – Веселина Алинска (14:49.5) и Лушка Кокотанекова (15:04.1) са съответно 15-а и 16-а.

Отборно девойките ни са също на трето място с 29 точки след Турция и Румъния.

На балканския шампионат не участваха най-силните ни състезатели на кроскънтри – Митко Ценов и Милица Мирчева, които са на лагер в Кения. Двамата ще бягат на европейското първенство по кроскънтри, което е 13-и декември във френския град Хиерес.