от 09.00 часа

Девета поредна победа за "Юве"

Шампионът "Ювентус" постигна девета поредна победа в Серия А след успех с 2:1 като гост на "Сампдория". С двубоя в Генуа завърши първия дял на калчото, като "Юве" излезе на второ място във временното класиране, на 2 точки от лидера "Наполи".

Пол Погба откри резултата в полза на "Ювентус" в 17-а минута с майсторско отиграване и удар в долния ляв ъгъл. Веднага след почивката Сами Кедира увеличи преднината на торинци след асистенция на Пауло Дибала.

Последва натиск на "Сампдория" и Антонио Касано успя да намали резултата в 64-а минута. До края домакините имаха добри възможности за изравнителен гол, но пропуснаха. Домакините завършиха мача с 10 души след червен картон в добавеното време на Никлас Моисандер.