Григор Димитров се справи с Пабло Куевас в Сидни

Григор Димитров

Григор Димитров стартира с победа участието си на турнира по тенис в Сидни с награден фонд 461 330 долара.

Българинът, номер 4 в схемата, който започна участието си директно от втория кръг, се наложи над уругваеца Пабло Куевас със 7:6(2), 6:4.

В първия сет Димитров взе превес едва в тайбрека, в който набързо поведе с 6:0 и затвори след 7:2.

Българинът заигра по-уверено във втората част, в която не остави съмнение в по-голямата си класа. Григор проби сервиса на съперника още в първия гейм на втория сет и до края без проблеми печелеше сервисите си, за да приключи сета с 6:4, а с това и мача, продължил малко повече от час и половина.

На четвъртфиналите Григор Димитров ще играе с осмия в схемата Александър Долгополов (Украйна), който победи  Александър Саркисян (САЩ) с 7:6,6:2.