Милош Раонич за първи път на полуфинал в Мелбърн

Милош Раонич

Милош Раонич се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Австралия за първи път в кариерата си. Канадецът надигра Гаел Монфис от Франция с 6:3, 3:6, 6:3, 6:4 в четвъртфинален мач и остава непобеден през тази година. В спор за място на финала Раонич ще срещне Анди Мъри, който по-рано днес надигра Давид Ферер (Испания) с 6:3, 6:7 (5), 6:2, 6:3.

Раонич, 13-и в схемата, демонстрира мощен сервис и прецизен форхенд и успя да спечели мача след 2 часа и 17 минути игра.

Канадецът направи пробив в четвъртия гейм и спечели първия сет с 6:3. Монфис успя да изравни след 6:3 в своя полза във втората част, но след това Раонич отново взе инициативата.

В третия сет Раонич започна с ранен пробив и до края не изпусна инициативата. Канадецът спечели третия сет с 6:3 и четвъртия с 6:4 и записа първа победа в мачовете си срещу Монфис.