Джак Милър с победа на „Аасен“

Джак Милър с "Хонда" спечели първа победа в световния шампионат по мотоциклетизъм на писта в клас MotoGP. Австралиецът триумфира в състезанието за Голямата награда на Холандия на пистата „Аасен“, като изпревари  Марк Маркес (Испания) с "Хонда" и Скот Рединг (Великобритания) с "Дукати".

Надпреварата беше прекъсната след 14-ата обиколка заради силен дъжд. След повторния старт Валентино Роси (Италия) с "Ямаха" и Андреа Довициозо (Италия) с "Дукати" паднаха и не успяха да задържат лидерските си позиции.Снимка

След 8 от 18 състезания за сезона  Маркес е лидер в генералното класиране със 145 точки, следван от сънародника си Хорхе Лоренсо с "Ямаха" със 121 точки и Роси със 103 точки. Милър, чието най-добро класиране в кампанията беше десетото място в Гран При на Каталуния на 5 юни, вече е 13-и в подреждането с 33 точки.