Милко Казанов: С три силни състезания на Ангел Кодинов му се събира труден месец

Снимка: Sportal.bg

Представянето ни е добро, спрямо това което очаквахме. Разбира се винаги може и по-добре. Имаме един медал и още 6 финала. Очаквах малко повече от Ангел Кодинов или по-скоро се надявахме на малко повече. Но все пак това му е първа година при младежите. Очаквах по-добро класиране и от двойката каяк на 1000 метра, но все пак те взеха медал на 500. Това е състезание, това е спорт, не винаги очакванията се сбъдват. С три силни състезания на Ангел Кодинов му се събира труден месец. Предстои му Световното в Беларус и след това Олимпиада, така старши-треньорът на националните отбори Милко Казанов коментира представянето на нашите състезатели на завършилото европейско първенство по кану-каяк за младежи до 23 години в Пловдив.

И мнението на двукратния олимпийски шампион Николай Бухалов за представянето на нашия Ангел Кодинов:

750 спортисти от 36 държави участвуваха през изминалата седмица на шампионата. България се справи отлично с организацията. Вилян Бъчваров и Христо Реков спечелиха сребърни медали на двуместен каяк 500 метра, наши лодки участвуваха и в още 6 финала.