от 07.00 часа

Димитров, Цонов и Ценов приключиха участието си в лекоатлетическия турнир в Бразилия

Снимка: bgathletic

Състезателите ни в тройния скок Румен Димитров и Георги Цонов и Митко Ценов в бягането на 3000 метра с препятствия приключиха участието си на олимпийските игри в Рио де Жанейро още в квалификациите.

Румен Димитров даде 26-и резултат в пресявките от 16 метра 36 сантиметра, а Георги Цонов остана на последната 39-а позиция от записалите успешни опити със скромните 15 метра 20 сантиметра. Българинът направи два фаула в първите си два опита, а в стремежа си към сигурност в последния си трети скок записа малък метраж. 34-годишният ветеран Мариан Опря (Румъния) също отпадна в пресявките. Олимпийският вицешампион от Атина направи три неуспешни опита и не записа класиране. Само петима преодоляха квалификационната норма от 16 метра 95 сантиметра, като най-добър беше олимпийският и световен първенец Крисчън Тейлър (САЩ) със 17 метра 24 сантиметра.

Митко Ценов също приключи участието си в квалификациите в бягането на 3000 метра стипълчейз. Българинът финишира последен в първата от трите серии с време 8 минути 54 секунди 79 стотни, което му отреди 41-во място в крайното класиране от 45 стартирали, като двама бегачи бяха дисквалифицирани, а един не завърши. Най-бърз в пресявките беше световният вицешампион в дисциплината Консеслъс Кипруто (Кения) с 8 минути 21 секунди 40 стотни.