от 07.00 часа

„Берое“ и „Монтана“ записаха първи победи в Адриатическата лига

Отборите на „Берое“ и „Монтана“ записаха победи в дебюта си Адриатическата лига по баскетбол за жени.

„Берое“ спечели като гост срещу „Партизан“ (Белград) с 82:63 точки. Възпитаничките на Тодор Цветанов загубиха първата четвърт на мача, след което доминираха изцяло. Те направиха серия от 20:4 във втората част и на почивката имаха аванс от 42:32. С нова силна серия в началото на третата четвърт преднината на българските баскетболистки достигна 19 точки при 55:36, а след това и при 59:40.Отборът на „Берое“ увеличи разликата до 23 точки - 82:59 3:24 минути преди края и така стигна до убедителната победа.

За победителките се отличиха Моник Рийд с 23 точки и Джазмин Пъркинс с 14 точки и 6 борби. Келиндра Закъри добави 13 точки и 8 борби. За Партизан Сузана Милованович вкара 17 точки.

Шампионът и носител на купата на България „Монтана“ победиха гостуващия „Целе“ (Словения) със 77:71 точки. Българките стигнаха до успеха срещу словенския шампион след силна игра в третата част на мача. Домакините поведоха в началните минути с 11:8, но баскетболистките от Словения направиха обрат при 14:13 и спечелиха първата част с 26:19.  Във вторите 10 минути гостенките продължиха да водят в резултата и на почивката имаха аванс от 5 точки - 45:40. Момичетата на Стефан Михайлов започнаха третата част със серия от 12:2 и направиха 52:47, а след 30 минути игра водеха с 60:53. Словенките стартираха с шест безответни точки последната четвърт и намалиха пасива си на само една точка. 6:39 минути преди края шампионките на България отстъпваха с 62:63, но Шаренкапова реализира важна тройка. До края отборът на „Монтана“ удържа аванса си, а Димана Макариева вкара кош със сирената за крайното 77:71.

Най-резултатна за българския шампион беше Цветомира Шаренкапова с 19 точки. Шарел Алън добави 14 точки и 4 асистенции, а с 11 точки и 6 борби завърши Даниела Петева.За “Целе“ се отличи Шанте Еванс с "дабъл-дабъл" - 20 точки и 13 борби.