"Лукойл Академик" няма да играе в групите на Шампионската лига

Българският шампион "Лукойл Академик" не успя да се класира за груповата фаза на дебютното издание на Шампионската лига по баскетбол за мъже.

"Студентите" загубиха като гост от румънския първенец "Орадя" с 58:70 точки в среща-реванш от втория кръг на квалификациите. Преди два дни българите спечелиха първия мач в София със 75:72, но загубиха в Румъния с 12 точки разлика.

Домакините започнаха много силно двубоя и поведоха с 31:12 в началото на втората част, а на почивката имаха аванс от 41:33.

В края на третата част играчите на "Орадя" направиха серия от 11:0 за 57:42 и до края спокойно доиграха мача.

Словенецът Саша Загорац беше най-резултатен за "Лукойл" с 12 точки, а Павлин Иванов добави 11.

Бившият играч на "Рилски спортист" Шон Барнет се отличи с 28 точки за победителите.

"Лукойл Академик" не успя да влезе в групите на Шампионската лига, но ще продължи участие в друг европейски клубен турнир - Купата на ФИБА-Европа. "Студентите" ще бъдат в група "F" със "Стяуа" (Букурещ), "Приевидза" (Словакия) и "Бней Херцелия" от Израел.

На 19 октомври българите ще играят с израелците.