от 07.00 часа

"Берое" с поражение в Балканската лига по баскетбол

Баскетболистите на "Берое" загубиха в Балканската лига

„Берое“ претърпя първа загуба в Балканската баскетболна лига, след като отстъпи с 80:93 точки при гостуването си на черногорския „Теодо“.

В Тиват играчите на Любомир Минчев започнаха много активно срещата и взеха солиден аванс от 6 точки след края на първите 10 минути, дошли при 26:20 в полза на българския тим.

През втората част обаче черногорците подобриха стрелбата си и след 26:17 излязоха с 3 точки аванс на почивката. След нея домакините продължиха да бъдат по-добрия отбор и разликата продължи да се покачва. В последната част баскетболистите на „Берое“ опитаха да направят обрат, но не успяха.

За "Берое" най-резултатен бе юношата на „Черно море“ Тихомир Желев, който отбеляза 18 точки. Степан Тесия прибави 16, а Пламен Алексиев завърши с 15.

Въпреки поражението „Берое“ остава на първо място в класирането с 3 победи и 1 загуба, докато „Теодо“ е на трето място с 2 победи и поражение.