Анди Мъри победи с лекота Станислас Вавринка в Лондон

Анди Мъри

Британецът Анди Мъри спечели първото място в група "Джон Макенроу" от финалния турнир на АТП в Лондон, след като се наложи с 6:4, 6:2 срещу швейцареца Станислас Вавринка.

Олимпийският шампион завърши първи в потока с три победи от също толкова срещи, в които загуби само един сет и спечели шест точки.

Мъри, който изравни серията си от началото на сезона с 22 поредни победи в турнирите на АТП, спечели първия пробив в седмия гейм след воле в мрежата от страна на Вавринка. След това швейцарецът отрази три разигравания за сета при 3:5, но Мъри контролираше развоя на двубоя и спечели собственото си подаване, за да поведе в резултата.

Мъри започна втория сет с два бързи пробива, а Вавринка - с две строшени ракети. Мачът пък свърши след час и 26 минути на корта.