"Тотнъм" обърна "Уест Хем" с късни голове

"Тотнъм" вкара два късни гола и обърна гостуващия "Уест Хям" с 3:2 в лондонското дерби от 12-ия кръг на английското футболно първенство. Така възпитаниците на Маурисио Почетино прекъснаха серия от четири поредни равенства във Висшата лига и от общо седем последователни срещи без успех във всички турнири.

"Уест Хям" на два пъти повеждаше, но не успя да удържи преднината си в последните минути. Гостите откриха резултата в средата на първото полувреме. След центриране от корнер Шейку Куяте с глава нацели напречната греда, топката отскочи към Уинстън Рийд, която я върна в малкия пеналт и Михаил Антонио засече в мрежата.

Дебютантът като титуляр във Висшата лига Хари Уинкс изравни в 51-ата минута. Той направи добавка отблизо, след като вратарят Дарън Рандолф успя само да избие силен удар на Винсънт Янсен.

"Уест Хям" си върна преднината в резултата в 68-ата минута след точен изстрел на Мануел Лансини от дузпа, отсъдена за задържане на Янсен срещу Рийд в наказателното поле при центриране от корнер на Димитри Пайет. Минута преди края Хари Кейн направи 2:2 отблизо след отлична асистенция на Хън-Мин Сон. Във втората минута на добавеното време "Тотнъм" получи дузпа, след като Сон падна в наказателното поле след ненужен шпагат на Хавард Нордтвейт. Кейн стреля точно от бялата точка и с 24 точки домакините се утвърдиха на петото място.

Разочарованият капитан на гостите Рийд беше отстранен с червен картон в последните секунди на продължението след нарушение срещу Кейн, а "Уест Хям" остана в опасната зона след седмото си поражение в кампанията с 11 точки на 17-ата позиция.