от 07.00 часа

"Берое" с първа загуба в Адриатическата лига

Отборът на „Берое“ записа първата си загуба за сезона в женската Адриатическа лига по баскетбол. След пет поредни победи българският тим отстъпи пред словенския „Триглав“, като гост с резултат 57:64 точки. Отборът от Стара Загора продължават да е едноличен лидер в първа група с 5 победи и една загуба.

Отборите изиграха равностойна първа част, в която и двата бяха напред в резултата, а след нея домакините имаха минимална преднина от точка при 18:17 точки. Българките започнаха втората част със серия от 9 точки и останаха напред до края на полувремето, но съперникът успя да се приближи само на точка след 20 минути игра.

„Триглав“ започна второто полувреме със серия от 10 точки. Те бяха категорично по-добрият отбор през третата част и след 21:10 точки водеха с 56:46 след нея. "Берое" се доближи на пет точки до домакините само 2:32 минути преди края, но не успя да стигне до изравняване или победа.

Моник Рийд се отличи в състава на "Берое" с дабъл-дабъл при 20 точки и 11 спечелени борби, а Джасмин Пъркинс завърши с 11 пункта и осем борби. Най-резултатна за "Триглав" с 20 точки беше Ребека Абрамович, а Жива Здолшек добави други 18.