Цветана Пиронкова започна с победа 2017-а година

Цветана Пиронкова започна с победа 2017-та година

Цветана Пиронкова започна с победа 2017 година. Първата ни ракета се наложи над Галина Воскобоева (Казахстан) с 6:4, 5:7 и 6:3 в първия кръг на тенис турнира в Шен Жън (Китай) с награден фонд 750 хиляди долара.

29-годишната пловдивчанка навакса изоставане от 2:4 в първия сет, който спечели със серия от четири поредни гейма. Във втората част тя също преодоля изоставане,  ранен пробив пасив, но след 5:4 Пиронкова загуби следващите пет гейма. Това позволи на бившата номер 42 в света Воскобоева за вземе втория сет и да поведе с 2:0 в третия. До края, обаче, българката доминираше и триумфира след 2 часа 18 минути игра.

За място на четвъртфиналите тя ще срещне поставената под номер 8 и миналогодишна финалистка Алисън Риск (САЩ), която елиминира участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Чжу Лин със 7:6, 7:6.

26-годишната Риск е 39-а в класацията на УТА. Тя има една титла в кариерата си. Двете са се срещали само веднъж досега през 2013 година на Откритото първенство на САЩ, където американката побеждава с 6:3, 6:3.