„Славия“ и „Верея“ със загуби в Турция

„Славия“ загуби с 1:2 от казахстанския „Ордабаси“

Футболният „Славия“ загуби петата си контрола по време на лагера в Турция. "Белите" паднаха с 1:2 в Белек от елитния казахстански „Ордабаси“.

В 43-ата минута узбекският национал Александър Хенрих изведе казахстанците напред а с точен удар от 7-8 метра във вратата, пазена от Марио Кирев.

През второто полувреме с влизането на Божидар Васев, Георги Йомов и Янис Карабельов "белите" натиснаха здраво своя съперник, а вратарят Сергей Бойченко отрази страхотен удар на Йомов.

В 63-ата минута именно Йомов изравни с шут по земя.

Мачът отиваше към заслужено равенство, когато 7 минути преди края Булешов с параболичен удар от границата на наказателното поле вкара за втори път в мрежата на Кирев.

В друга проверка, играна отново в Турция, „Верея“ загуби с 0:1 от лидера в полското футболно първенство Ягелония.

„Ягелония“ стигна до победата с попадение на Карол Свидерски 6 минути преди края.

В 72-ата минута резервата Здравко Илиев получи втори жълт и съответно червен картон, но „Верея“ не остана с 10 души, а по споразумение между треньорските щабове в игра на мястото на Илиев се завърна Енчев.