от 07.00 часа

"Берое" и "Монтана" оглавиха Адриатическата лига

И двата ни отбора в Адриатическата лига за жени спечелиха мачовете си от четвъртия кръг на втората фаза. „Берое“ / Стара Загора/ излезе на първо място.  В директен спор между два баскетболни отбора с равен баланс тимът надигра като гост словенския „Атлете“ / Целе/ с  67-64 т.  по много драматичен начин. В герой за победата се превърна Зорница Костова, която вкара две тройки в последната минута, включително една със сирената. С този резултат  „Берое“  е с баланс 8-2 и е точка зад Монтана, който обаче е с поражение повече. „Атлете“  пък остана на трета позиция с баланс 7-3. В следващия кръг беройки ще гостуват на „Цървена Звезда“.

„Монтана“ си върна победния дух в Лигата. Момичетата на Стефан Михайлов показаха, че са забравили поражението от „Партизан“ преди дни и наказаха у дома словенския „Триглав“  със 72-67. С този резултат тимът запази мястото си сред първите три отбора в класирането и до момента е с баланс 8-3, като с тази победа тимът на практика си гарантира място във финалната четворка. Следващата седмица „Монтана“  ще приеме  босненския„ Плейоф Ултра“.