"Монтана" надигра "Локомотив" в Горна Оряховица

Последният в таблицата "Монтана" постигна изненадваща победа с 1:0 като гост на "Локомотив" (Горна Оряховица) в мач от 22-ия кръг на Първа лига. Победата е първа за Монтана от ноември месец насам и общо трета за сезона, но тимът остава на дъното с 12 точки в актива си.

Монтанци поведоха с ранен гол на Андреас Васев и удържаха аванса си до края. Васев се разписа в 5-а минута след груба грешка в защитата на домакините. Тимът на Локомотив, който миналата седмица взе точка от Левски на "Герена", опита натиск, но така и не успя да стигне поне до изравнително попадение.

В 47-а минута домакините претендираха за дузпа за игра с ръка, но реферът Валентин Железов подмина ситуацията. Монтана се бранеше умело, а на моменти атакуваше опасно и в 62-а минута Даниел Генов стреля опасно, но стражът на Локомотив Николай Банков отрази.

В последните 6 минути домакините доиграха в намален състав след червен картон на Жан Амброуз за удар без топка.

"Локомотив" (Горна Оряховица) - "Монтана" 0:1
0:1 Андреас Васев 5

"Локомотив": Николай Банков, Атанас Фиданин, Мартин Кавдански, Жан Амброуз, Игор Джоман, Дуде Н'Донгала, Рихави Кифуети (64-Владислав Узунов), Меди Фенуш, Николай Христов (64-Мохамед бен Отман), Милен Желев, Софиан Муса

"Монтана": Корин Брокс Миид, Блажо Игуманович, Марко Яколич, Диарасуба Бамба, Костадин Дяков, Бирахим Сар, Даниел Гаджев (55-Джордже Ивеля), Андреас Васев, Даниел Генов (81-Антони Иванов), Петър Атанасов (68-Стивън Петков), Сергей Георгиев