„Реал“ (М) отново победи „Барселона“ в Евролигата

„Реал“ (Мадрид) победи „Барселона“ в баскетболната Евролига

„Реал“ (Мадрид) победи „Барселона“ с 85:69 точки като домакин в баскетболното "Ел Класико" и по този начин запази лидерската си позиция в класирането на баскетболната Евролига с 20 победи и 7 загуби след първите 27 кръга от редовния сезон.

"Кралският клуб" доминираше през първото полувреме, в което изкова победата. На почивката отборът на Пабло Ласо водеше с 14 точки при 41:27, което се оказа непреодолим пасив за каталунците.

Гардът Серхио Юл бе най-добър за „Реал“ с 21 точки, а 14 прибави Густаво Айон.

За „Барселона“ Тайрийс Райс и Анте Томич вкараха по 12 точки, а Петери Копонен добави 11.

Българският национал Александър Везенков игра 12 минути за каталунците, в които се отчете с 3 точки.

В класирането „Барселона“ се намира на 12-то място с 10 победи и 17 поражения и няма дори теоретични шансове за попадане в топ 8.

Шест от отборите, които продължават напред, станаха ясни три кръга преди края. До този момент „Реал“, ЦСКА (Москва) и „Олимпиакос“ си бяха осигурили участие в следващата фаза, а след успеха на "армейците" с 95:85 над „Дарушшафака“ място в плейофите си подсигуриха „Фенербахче“, „Баскония“ и „Панатинайкос“.