Баскетболистките на „Хасково“ стигнаха финала

Баскетболистките на „Хасково“ победиха „Нефтохимик“

„Хасково“ стана първият финалист в женското ни баскетболно първенство, след като победи като гост „Нефтохимик“ с 81:60 точки и спечели полуфиналната серия с 3:0 победи.

Гостенките от „Хасково“ изиграха много силно първо полувреме, в което натрупаха огромна преднина и отказаха съперника си.

Дабъл-дабъл за успеха направиЧелси Лий с 22 точки и 11 борби. По 18 точки добавиха Виолина Кочева и ДелянаКоева.

За домакините най-резултатна бе Росица Йовчева с 13 точки.

В другия полуфинал „Монтана“ надигра като гост „Берое“ със 72:63 точки и поведе в серията с 2:1 успеха.

Така шампионките са само на победа от класиране на втори пореден финал, а следващата среща от серията е утре отново в Стара Загора.

За първи път гостите поведоха с 9 точки в средата на втората част след серия от 11-2, а след това вдигнаха и до 12, след като „Берое“ се пропука в защитата.

В последната част „Монтана“ дръпна с 16 точки, а „Берое“ отбеляза един кош за пет минути игра.

Радостина Димитрова бе най-резултатна за успеха с 20 точки, а 14 вкара Христина Иванова.

За „Берое“ дабъл-дабъл от 16 точки и 14 борби направи Моник Рийд. Джазмин Пъркинс отбеляза 15, а с 11 точки завършиСиера Уорън.