Илия Груев върна „Дуисбург“ във Втора Бундеслига

Илия Груев

Българският треньор Илия Груев класира „Дуисбург“ във Втора Бундеслига само година, след като тимът изпадна в третото ниво на германския футбол.

Кръг преди края воденият от Груев отбор победи с 3:0 като гост „Фортуна“ (Кьолн) и събра 65 точки – с 5 повече пред 3-ия в класирането „Ян Регенсбург“.

Заедно с „Дуисбург“ влиза и отборът на „Холщайн“ (Кил), който има 64 точки.

Отборът на Груев доминираше през цялото времетраене на мача в Кьолн, но стигна до 1:0 в последната минута на първото полувреме чрез Андреас Вийгел.

След почивката паднаха нови два гола във вратата на „Фортуна“, дело на Кингсли Онуегбу в 72-ата минута и на Зимон Брандщетер в 89-ата.

Груев пое "Дуисбург", в които има и сериозна кариера като футболист, през миналия сезон, но не успя да го спаси от изпадане.

"Обичам този клуб! Играх тук, а сега съм старши треньор! Нашата цел в мача с „Фортуна“ беше да направим всичко ясно след неговия край. Това е невероятен момент в живота ми, който ще го помня за винаги“, заяви Груев след края на срещата.