"Лукойл Академик" на победа от титлата

„Лукойл Академик“ е на един успех от поредната титла в баскетболното ни първенство, след като надигра „Берое“ с 82:73 точки и поведе с 2:0 победи във финалната серия.

Третият мач е в Стара Загора в събота.

Равностойната игра през първите пет минути от двубоя доведе до поредица смени на водачеството. Серия от 8-0 за „Лукойл“ обаче даде ранен аванс от 7 точки за домакините, след по-добрата им борба под коша и по-успешните завършващи подавания.

„Берое“ обаче не се отказа, бързо навакса изоставането си до края на първата част, а с тройка на Тихомир Желев поведе в началото на втората.

Резултатът отново се обърна в полза на „студентите“ в началото на второто полувреме, а в последната четвърт отборът вече имаше 10 точки аванс, който не изпусна до края.

Стив Зак завърши със 16 точки и 12 борби за „Лукойл Академик“, Максим Корниенко и Дани Гибсън добавиха по 14.

Брандис Рейли-Рос бе най-резултатен за „Берое“ с 27 точки.