"Левски" направи 0:0 в Никшич

Отборът на "Левски" се класира за втория квалификационен кръг на Лига Европа, след като направи нулево равенство при гостуването си на "Сутиеска" и отстрани съперника си от Черна Гора с общ резултат 3:1.

„Сините“ имаха комфортна преднина от първия мач на „Герена“ и се отбраняваха умело на стадиона в Никшич, като почти не позволиха на съперника да създаде опасности пред Божидар Митрев. През първата част възпитаниците на Николай Митев контролираха събитията, без да създават чисти положения, а след почивката се прибраха в своята половина и позволиха на домакините да държат топката.

Черногорците обаче нямаха сили да стигнат до обрат, като единствените им две чисти положения бяха спасени от Митрев. В крайна сметка двубоят завърши при нулево равенство и Левски продължи напред с общ резултат 3:1. Във втория квалификационен кръг „сините“ ще срещнат хърватския Хайдук Сплит.