Бразилия и Франция на полуфинал в Световната лига

Снимка: fivb.com

Отборите на Бразилия и Франция се класираха за полуфиналите в световната лига по волейбол при мъжете.

Състава на домакините се наложи 3:2 гейма, в отделните части  25:18, 18:25, 25:19, 22:25, 16:14 точки, над Русия в последния си мач от групите в Куритиба. "Селесао" на два пъти повеждаше в двубоя, но руснаците се добраха до тайбрек, спечелен драматично от бразилците с 16:14. Най-резултатен за Бразилия беше Рикардо Лукарели с 25 точки, а неговият съотборник Маурисио Силва добави още 14 точки. За състава на Русия Дмитри Волков и Максим Жигалов се отличиха с по 17 точки. Бразилия завърши с 5 точки на първо място в групата. Канада е на втората позиция с 3 точки. Русия отпадна след спечелването на едва 1 точка.

Франция също достигна до полуфиналната фаза, след трудна победа над миналогодишния шампион Сърбия с 3:2 гейма, в отделните части 25:21, 25:20, 17:25, 18:25, 15:11 точки. "Петлите", които са европейски шампиони от 2015 година, завършват първи с 4 точки. Най-резултатен за Франция беше Стефан Бойер с 21 точки. За сръбския тим Неманя Петрич и Александър Атанасиевич отбелязаха по 18 точки.

В полуфиналите Бразилия ще играе със САЩ, докато Франция среща изненадата до момента Канада.