"Ботев" (Пловдив) отпадна от Лига Европа след загуба от "Маритимо"

"Ботев" (Пловдив) отпадна от втория по сила европейски клубен турнир Лига Европа. В среща-реванш от третия предварителен кръг "канарчетата" загубиха с 0:2 при гостуването си на остров Мадейра срещу "Маритимо".

Двубоят започна с поделено превъзходство, като преобладаваха ударите от далечна дистанция. В 25-ата минута десният бек на пловдивчани Цветомир Панов проби отдясно, влезе в наказателното поле и шутира, но вратарят Шарлес парира удара му.

Седем минути след това Пламен Димов избута Пиньо с ръце при центриране от фаул, заради което съдията Сърджан Йованович отсъди 11-метров наказателен удар. Пиньо беше точен от бялата точка и даде аванс в полза на домакините.

В 44-ата минута Ерден Шен с глава насочи топката към близката греда, но Иван Чворович внимаваше и успя да избие с плонж. В добавеното време на първата част Виктор Генев стреля опасно с глава след центриране от корнер, но топката премина на сантиметри в аут.

Четири минути след почивката Едер Беса спечели единоборство с Цветомир Панов до тъчлинията, напредна и подаде за Рикардо Валенте, който със силен удар покачи резултата на 2:0. Четвърт час преди края на двубоя резервата Тони Тасев стреля опасно от дистанция, но вратарят Шарлес спаси удара му.

В 83-ата минута Пиньо шутира по диагонала, но вратарят Чворович отби топката. Поражението е първо за Ботев в общо шест мача от Лига Европа през 2017 година.

"Маритимо" (Португалия) - "Ботев" (Пловдив)  2:0  (1:0)
  голмайстори: 1:0 Родриго Пиньо 35-дузпа, 2:0 Рикардо Валенте 49

"Маритимо": Шарлес, Пабло Сантош, Бебето, Зайнадин Жуниор, Ердем Шен,  Едер Беса (69-Жеан Клебер), Луиш Мартинш, Жоао Гамбоа, Рикардо Валенте (76-Пикети), Родриго Пиньо (84-Виктор Люндберг), Едгар Коща

"Ботев" (Пловдив): Иван Чворович, Цветомир Панов, Виктор Генев, Фернандо Виана, Серкан Юсеин, Меледже Омнебес (46-Фелипе Бризола), Лъчезар Балтанов, Омар Косоко, Йордан Минев (81-Лазар Марин), Крум Стоянов (61-Тони Тасев), Пламен Димов