от 07.00 часа

Безапелационен "Манчестър Юнайтед" срази и "Лестър"

"Манчестър Юнайтед"-"Лестър"

"Манчестър Юнайтед" се наложи над гостуващия "Лестър" с 2:0 в среща от третия кръг на английското футболно първенство. Така възпитаниците на Жозе Моуриньо се върнаха на върха на класирането с пълен актив от 9 точки и без допуснато попадение при впечатляваща голова разлика от 10:0.

Домакините имаха превъзходство на "Олд Трафорд", но дълго време не успяваха да преодолеят Каспер Шмайхел. В 52-ата минута Шмайхел спаси и дузпа на Ромелу Лукаку, която беше отсъдена за игра с ръка на Дани Симпсън в пеналта. "Манчестър Юнайтед" все пак отбеляза първия гол в 70-ата минута от статично положение. Хенрик Мхитарян центрира от корнер от дясно и непокритият Маркъс Рашфорд от 8-9 метра засече в мрежата. Осем минути преди края домакините решиха всичко с втори гол. Джеси Лингаард проби от ляво и пусна към границата на малкото наказателно поле, откъдето Маруан Фелайни отклони във вратата на Шмайхел. Попадението беше зачетено, въпреки че белгиецът беше в засада.