Аргументите на БСП и президента са по-изговорени, по-чуваеми, защото хората на чисто ежедневно ниво на мислене искат да има преследване, да има видими действия, искат нещо да се случи и това да бъде дълбоко и категорично. И носители на тази промяна да бъдат лица, които не са обвързани с политическо замърсяване до този момент. Само че тогава, когато си в позицията на политик и има изградено недоверие, тогава там, на това ниво, комуникационният процес става неефективен.
От другата страна са едни други аргументи, които са трудно чуваеми и не са ефективно изговорени. Аргументи, свързани с това, че има прокуратура, съществува конституция, съществуват процедури, според които това преследване, за което се говори, се реализира.
За да стигнем до разбиране на проблема, който изисква вероятно много категорична промяна на нещо, трябва да има дебат, говорене, а в момента виждаме позиционна хватка, смята още проф. Христова.
Според нея няма вътрешно напрежение в ГЕРБ и партията е относително единна:
Проблем обаче може да търсим, ако се наруши диалогът и наистина Консултативният съвет не продължи да бъде използван за теми, които са изключително значими за държавата и хората.
Цялото интервю с проф. Антоанета Христова може да чуете в звуковия файл.