от 07.00 часа

„Берое“ с пето поражение в Адриатическата лига

"Берое" допусна нова загуба в Адриатическата лига
Снимка: Любо Андреев

„Берое“ допусна петата си загуба от седем мача в Адриатическата лига по баскетбол при жените.

Отборът от Стара Загора отстъпи у дома с 59:81 точки на лидера в класирането в 1-ва група „Будучност“.

Черногорският отбор контролираше събитията на терена през цялата среща и не остави никакъв шанс за домакините.

Най-равностойна беше първата част, когато „Будучност“ водеше със 17:15, но след втория период по-класният тим на гостите вече имаше преднина от 40:29 и показа, че няма да допусне изненада.

След почивката тимът от Подгорица отново се отличи с добра стрелба от средна и далечна дистанция и натрупа нови 10 точки аванс.

Най-резултатна за гостите беше Анджелика Митрасиновик с 19 точки, а нейната съотборничка Саня Орожович завърши с 15 точки.

За българския отбор Бритни Райт се отличи с 15 точки, а Тиара Бенкс добави още 11 точки.

След това тежко поражение „Берое“ е на четвърто място в класирането, докато „Будучност“ заема първата позиция с пълен актив от 14 точки.