Смесената ни щафета в топ 10 на европейското първенство по биатлон в Италия

Владимир Илиев
Снимка: biathlon.bg

Отборът на България в състав Емилия Йорданова, Даниела Кадева, Димитър Герджиков и Владимир Илиев завърши на осмо място в класическата смесена щафета на европейското първенство по биатлон в Риднаун-Вал Ридана (Италия).

Емилия Йорданова започна отлично състезанието, след като предаде щафетата на пето място, използва само един допълнителен патрон и пресече контролата с 19 секунди изоставане от лидера Германия. Даниела Кадева обаче изостана значително от лидерите в бягането и предаде на девета позиция, а Димитър Герджиков и Владимир Илиев успяха да наваксат с една позиция до осма. Българите завършиха с осем допълнителни патрона и без наказателни обиколки.

Златото извоюваха биатлонистите на Украйна - Юлия Журавок, Ирина Варвинец, Артьом Прима и Дмитро Пидрухний, които използваха шест допълнителни патрона, три от които бяха използвани на първи пост. Русия остана на второ място с пасив от 11.7 секунди, а Норвегия се окичи с бронза на 33.2 зад шампионите.

Пред България завършиха още Франция, Чехия, Швеция и лидерът на първи пост Германия.