„Далас“ излъга „Анахайм“ с 2:1 в НХЛ

„Калгари“ се наложи с 2:1 над „Отава“

С гол на Джейми Брен при числено превъзходство 5:37 минути преди края „Далас“ надигра с 2:1 „Анахайм“ в среща от първенството на Националната хокейна лига.

Джон Клингберг изстреля шайбата, а Брен просто подложи стика си, за да влезе тя в мрежата.

Победата беше важна за „Звездите“, които циментираха първата квота за уайлдкарт за плейофите в Западната конференция и остават на 4-то място в Централната дивизия.

„Минесота“ отнесе с 5:2 като гост „Ванкувър“, като Ерик Стаал се разписа в 15:38 минута на втория период, за да изведе своите напред с 3:2.

Той довкара шайбата след изстрел на Микаел Гранлунд, който се отби от Трой Стечър от домакините.

Това е 17-и гол в 18 мача за Стаал, който има вече 37 общо в първенството, само на 3 от лидера Алекс Овечкин от „Вашингтон“.

„Калгари“ се наложи с 2:1 над „Отава“ като гост с голове на Сам Бенет и Мат Стажан, а вратарят-новобранец Дейвид Ритич спаси 29 изстрела.

След успеха „Калгари“ заема 5-та позиция в Тихоокеанската дивизия със 78 точки и с надежди за място в плейофите с уайлдкарт.