„Локомотив“ (Пловдив) губи в контрола от втородивизионен тим

Отборът на „Локомотив“ (Пловдив) загуби с 2:3 от втородивизионния „Струмска слава“ (Радомир) във втората си контрола от подготвителния период, играна на базата на „черно-белите“ в Говедарци. В първия си спаринг възпитаниците на старши треньора Бруно Акрапович разбиха със 7:2 „Марица“ (Пловдив).

В днешния двубой „смърфовете“ наложиха превъзходство още от самото начало. Пропуски обаче направиха Димитър Везалов и Парвиз Умарбаев. В 31-ата минута рейд на Игор Банович завърши с подаване към Иван Църнов, който стреля точно за 1:0.  Секунди преди края на първото полувреме Бирсент Карагарен получи пас в дясно, подаде по земя, а в наказателното поле Иван Църнов засече, но битата от него топка мина над напречната греда.

През второто полувреме футболистите на „Струмска слава“ направиха обрат и с голове в 51-ата и 60-ата минута поведоха с 2:1. Пловдивчани тръгнаха по-масирано напред и в 69-ата минута Валим Посинкович уцели гредата.

В 82-ата минута Симеон Райков центрира от ъглов удар, стана разбъркване, топката попадна във Валим Посинкович, който изравни за 2:2. Две минути по-късно Симеон Райков излезе на удобна позиция, но стреля неточно. Секунди преди края на срещата футболистите на „Струмска слава“ вкараха третия гол и спечелиха победата.