Хърватия поведе с 2-0 на Франция във финала за Купа "Дейвис" (обновено)

| обновено на 23.11.18 в 20:52
Борна Чорич спечели в 3 сета срещу Жереми Шарди.

Борна Чорич и Марин Чилич дадоха преднина от 2-0 победи на Хърватия срещу защитаващия титлата си тим на Франция на финала на турнира за Купа "Дейвис", който се провежда на червени кортове на стадион "Пиер Мороа" във френския град Лил.

В първата среща Чорич победи Жереми Шарди с 6:2, 7:5, 6:4 за 2:19 часа.

Хърватинът започна мача с два пробива, поведе с 4:0 и без проблеми взе първия сет. Във втората част Чорич спечели подаването на съперника си в 11-ия гейм, а в третия сет направи пробив за 2:1, което се оказа достатъчно за крайния успех.

22-годишният хърватинът напусна за малко корта в края на двубоя, за да получи лечение на лека контузия.

Във втората среща от финалите Марин Чилич спечели с 6:3, 7:5, 6:4 срещу Жо-Вилфрид Цонга.

Финалистът от Откритото първенство на Австралия през 2018 година Чилич направи по един пробив във всеки един от сетовете и това беше достатъчно за него да спечели двубоя, в която Цонга на няколко пъти имаше физически проблеми.