"Витоша" спечели срещу "Славия" в Бистрица

„Витоша“ победи отново „Славия“
Снимка: Спортал

Отборът на "Славия" загуби с 0:1 гостуването си на "Витоша" в Бистрица от 16-ия кръг в Първа лига и записа втора поредна загуба от този съперник след 0:2 в началото на шампионата.

В 11-ата минута Галин Иванов беше изведен зад защитата на домакините и влезе в наказателното поле, но ударът му беше спасен от Николай Георгиев. Само четири минути след това Александър Александров центрира към Иванов и националът стреля с глава, но топката срещна напречната греда и излезе в аут.

В последвалите минути теренът беше покрит от гъста мъгла, но двубоят продължи.

В 74-ата минута Стефан Христов проби отдясно, центрира към Наско Милев и бившият футболист на "белите" се разписа във вратата зад Стериакис.Две минути след попадението Георги Амзин с глава отблизо стреля покрай вратата.

До края на срещата "Славия" опита да организира натиск, а с пропуск в последните секунди на продължението се отличи влезлият като резерва Илиян Мицански.

След тази победа "Витоша" вече има актив от 16 точки на 11-та позиция, а "белите" имат точка повече на десето място в Първа лига.