Контузии доведоха до откази в началото на третия ден на Уимбълдън

Гаспарян плаче от болка и мъка по време на интервенцията на физиотерапевтката.
Снимка: Ройтерс

Двама тенисисти не успяха да довършат мачовете си от втория кръг на Уимбълдън днес заради контузии.

При жените рускинята Маргарита Гаспарян на няколко пъти беше на две точки от победата срещу осмата поставена Елина Свитолина, но беше принудена да се откаже, обляна в сълзи, при резултат 7:5, 5:6, 15:40.

В 11-ия гейм на втората част след сервис Гаспарян се приземи на левия крак и тутакси падна на тревата от болка в бедрото. След няколко минути тя намери сили да се изправи и да доиграе гейма, в който беше пробита за 5:6. В следващия 24-годишната московчанка не издържа и прекрати съпротивата.

При мъжете Миомир Кецманович напусна корта при резултат 6:7(4), 4:6 срещу №28 в схемата Беноа Пер. Сръбският тийнейджър също получи контузия в крака, започна да куца и реши да се откаже.