Димитър Кузманов стигна четвъртфинал в Прага

Димитър Кузманов
Снимка: Bengaluru Open

Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на чалънджъра от категория 80 на клей в Прага.

Българинът победи втория в схемата Нуно Борхес от Португалия с 6:1, 7:5 след час и 25 минути игра.

Кузманов започна концентрирано двубоя и набързо поведе с 5:0. В шестия гейм той стигна и до сетбол, но Борхес успя да вземе подаването си. В следващия 28-годишният Мико дръпна с 40:0 и затвори частта при третата си възможност, след като съперникът не успя да върне началния му удар.

В началото на втората част португалецът успя да пробие. Пловдивчанинът го върна за 3:4. В следващия гейм Кузманов отрази две брейк пойнта и след това изравни резултата. Втората ни ракета нанесе своя удар в 11-ия гейм, когато проби на нула и след това сервираше за място на четвъртфиналите. Мико поведе с 40:30 и реализира мачбола си, след като Боргес изпрати ретура си в мрежата.

Така българинът си осигури 16 точки за световната ранглиста, където е №206 през тази седмица.

Следващият му съперник ще бъде определен по-късно днес в мача между германеца Максимилиан Мартерер и участващия с "уайлд кард" чех Мартин Крумих.