author: Любомир Тодоров

Васко Младенов

Васко Младенов на полуфинал в Тайван

Националът за Купа „Дейвис“ Васко Младенов продължава доброто си представяне на тенис турнира в Тайван с награден фонд 25 000 долара и е вече на полуфинал. Българинът отстрани четвъртия поставен Никълъс Хю от Съединените щати с 6:3, 3:6, 6:2 в..

20.07.18 11:23 | Тенис
Мария Йовкова

Мария Йовкова с покана за европейското първенство по тенис на маса

Мария Йовкова получи „уайлд кард“ за европейското първенство по тенис на маса до 21 години. Шампионатът ще се проведе в хърватския град Вараждин от 4 до 8 март през 2020-а. 50-ата в европейската ранглиста при жените Йовкова ще бъде..

17.12.19 17:41 | Други
Виктория Томова отрази два мачбола, но при третия трябваше да капитулира.

Томова отпадна във Валенсия след трисетова драма

Първата ракета на България в женския тенис Виктория Томова отпадна на четвъртфиналите на WTA 125 турнира на клей във Валенсия след изключително драматичен мач. Тя отстъпи на 111-ата в световната ранглиста китайка Сю Ван с 6:2, 2:6, 6:7(5) след..

10.06.22 17:01 | Спорт
Изабелла Шиникова след победата си в първия кръг на пресявките.

Кузманов и Шиникова играят във II кръг на квалификациите за Уимбълдън

Димитър Кузманов и Изабелла Шиникова трябва да изиграят днес двубоите си от втория кръг на квалификациите за турнира от Големия шлем Уимбълдън. Българинът открива в 13 часа наше време програмата на корт 1 в Роухемптън, където се провеждат..

22.06.22 08:38 | Спорт
Нургюл Салимова има две ремита до момента.

Салимова спечели "българското" дерби срещу Стефанова на европейското клубно първенство

В двубой от третия кръг на Европейското клубно първенство по шахмат в албанския град Дуръс тимът на Нургюл Салимова Гаруда Айка БСК от Унгария спечели с 2,5:175 точки срещу състава на домакините от Теута, предвождан от Антоанета Стефанова...

04.10.23 09:23 | Спорт
Циципас стигна дебютен финал

19-годишен се класира на финала в Барселона

Стефанос Циципас от Гърция стигна до първия си финал в кариерата на „АТР 500“ турнира в Барселона на клей. 19-годишният тенисист от Атина се наложи над петия поставен Пабло Кареньо Буста от Испания със 7:5, 6:3 за малко повече от час и..

28.04.18 16:23 | Спорт

Димитров срещу французин или германец в Барселона

Беше изтеглен жребият за турнира в Барселона, който е на червени кортове от категория „АТР 500" и започва в понеделник. Григор Димитров е втори поставен и ще почива в първия кръг. Във втория негов съперник ще бъде победителя от двубоя между Жил..

21.04.18 17:50 | Спорт

Димитров запази позиция, Томова със скок в ранглистата

Григор Димитров запази петото си място в публикуваната днес световна ранглиста.  Той е само на 35 точки от №4 Марин Чилич. В класацията „Пътят към Лондон“ българинът отново е седми, което за момента означава, че ще защитава титлата си от..

30.04.18 09:29 | Спорт
Фетел за 52-и път ще потегли пръв

Себастиан Фетел потегля първи в Баку

Четирикратният световен шампион Себастиан Фетел спечели квалификациите за Голямата награда на Азербайджан във Формула 1 в Баку. Германският пилот на „Ферари“ ще потегли в неделя от полпозишън. Водачът във временното класиране ще стартира за..

28.04.18 17:16 | Спорт
Адриан Андреев

Адриан Андреев в трети кръг във Франция

Националът за Купа „Дейвис“ Адриан Андреев се класира за третия кръг на тенис турнира на клей за юноши и девойки в Болийо сюр Мер, Франция, който е от първа категория в календара на ITF. Четвъртият поставен българин почиваше в първия кръг, а във..

26.04.18 12:11 | Спорт
Всички новини: днес | вчера