„Стар тийм“ и „Шуменска крепост“ с титли на първенството по кикбокс

В състезанието участваха 398 кикбоксьори от 43 спортни клуба от цялата страна

Кикбоксьорите на клубовете „Шуменска криeпост“ и „Стар тийм“ спечелиха първите места в комплексното класиране по медали на последото Държавно първенство за тази година по Кикбокс в стиловете К1 на ринг и татами. В състезанието участваха 398 кикбоксьори от 43 спортни клуба от цялата страна. В спортен комплеск „Сила“ в град Пловдив се изиграха финали в стил К1 на ринг и стиловете лайт контакт, киклайт контакт и пойнт файтинг на татами. Организатор на първенството бе местният клуб по кикбокс „Бултрас“ съвместно с Българска Конфедерация по Кикбокс и Муай Тай. Първи с най-много спечелени медали се касираха представителите на СК „Стай тийм“ гр. София с 51 златни, 34 сребърни и 25 бронзови отличия. Втори на почетната стълбица се качиха кикбоксьорите на СК „Радулов“ гр. София с актив от, 17 златни, 14 сребърни и 10 бронзови медали. Трети комплексно станаха състезателите на СК „Масару“ гр. София с 14 златни, 10 сребърни и 12 бронза. В тежкия стил К1 шампиони са СК "Шуменска крепост" гр. Шумен със спечелени 7 златни и 4 сребърни отличия. Втори станаха домакините от СК“Бултрас“ гр. Пловдив с астив от 5 златни, 4 сребърни и 3 бронзови медали. Третото място в стил К1 бе за кикбоксьорите от СК“Вокил“ гр. Варна с 4 златни, 3 сребърни и 1 бронз. Почетната купа на Бултрас "ИНСА ОЙЛ" бе връчена на Симеон Станчев, който стана шампион при юноши старша възраст в кат. до 63,5 кг. в стил К1.Националните ни състезатели по кикбокс продължават подготовката си за най-важното състезание за тази година – Европейското първенство за мъже и жени в Анталия, Турция от 11 до 19 ноември 2022 г.

По публикацията работи: Георги Димитров