Левски излезе втори при волейболистите

Левски победи Черно море с 3:0
Снимка: nvl.bg/startphoto.bg

Отборът на Левски постигна категорична победа над Черно море (Варна) с 3:0 гейма (21, 24, 19) в последна среща от 20-ия кръг на мъжкото волейболно първенство. Сините нямаха никакви проблеми и постигнаха успеха за 64 минути, а тези три точки ги изкачиха на 2-о място в класирането, изпреварвайки шампиона Хебър (Пазарджик).

Волейболистите на треньора Николай Желязков проведоха и трите гейма по един и същи сценарий – повеждане в резултата в самото начало и контрол до края. Това стана и в първата част, когато след 6:2 домакините само увеличаваха преднината си. Единствено във втория гейм Черно море (Варна) обърна развоя и можеше да се доближи до спечелването му, но три поредни грешки при атаката ги провали. В третата част Левски имаше притеснения до 6:5, след което авансът им започна да се увеличава, за да се стигне до успеха в три гейма.

Владимир Гърков вкара 17 точки за домакините, 4 от блокада. Венислав Антов прибави 15, а Алехандро Торо остана с 12. За гостите от Варна Данаил Димов и Симеон Димитров приключиха с по 10 пункта.