Баскетболистките на Монтана ще спорят за третото място в Адриатическата лига

БК Монтана
Снимка: БТА, архив

Баскетболистките на Монтана 2003 отстъпиха пред Будучност с 57:73 (10:18, 20:25, 16:13, 11:17) в първия полуфинал от Финалната четворка на Адриатическата лига, която се провежда в черногорската столица Подгорица. Българският тим загуби от този съперник на полуфиналите в надпреварата за втора поредна година и утре (26 март) ще играе за бронзовите медали срещу загубилия от втория полуфинал между словенския Цинкарна Целе и сръбския Войводина 021.

Тимът на Будучност, който е домакин на Финалната четворка за втори пореден път, водеше през целия мач, а най-голямата разлика достигна 18 точки. На почивката Монтана 2003 изоставаше с 30:43. Българският състав успя да намали малко от пасива си преди последните 10 минути, когато резултатът бе 46:56, но в четвъртата част домакините бяха категорични.

Анджелика Митрашинович бе най-резултатна за Монтана 2003 с 16 точки, 6 борби и 5 асистенции, а Габриела Николова завърши с 13 точки и 3 борби.

За победителките от Будучност с 21 точки, 4 борби и 4 асистенции се отчете Мария Лекович.

Срещата за третото място ще се играе в неделя отново от 17 часа българско време, а финалът е насрочен за 20:00 часа. През миналия сезон Монтана 2003 зае четвърта позиция в крайното класиране.

По публикацията работи: Светослав Табаков