от 21.00 часа

Убедителна победа за швейцарците в евроквалификациите

Швейцария

Националният отбор на Швейцария по футбол стартира с победа в европейските квалификации за първенството на Стария континент през 2024 година след като надигра Беларус с 5:0 като гост в сръбския град Нови Сад в първа среща от група „I“. Швейцарците оглавиха временното класиране в групата с 3 точки, пред съставите на Косово и Израел, които приключиха при равенство 1:1 в другата среща. По-късно тази вечер един срещу друг ще играят Андора и Румъния.

Ренато Щефен отбеляза хеттрик още през първото полувреме на двубоя срещу Беларус. 31-годишният нападател вкара за 1:0 още в четвъртата минута на мача, а в 17-ата покачи на 2:0. В 29-ата той се разписа след подаване от Рикардо Родригес и направи резултата 3:0 в полза на Швейцария.