Кузманов продължава без загубен сет в Меербуш

Димитър Кузманов
Снимка: Личен архив

Шестият поставен в схемата на чалънджъра на клей в Меербуш (Германия) Димитър Кузманов се класира на четвъртфиналите без загубен сет.

Българинът се наложи съд 7:5, 6:3 над Мишел Геерт от Белгия в двучасов двубой.

В първата част 30-годишният пловдивчанин дочака своя момент в 12-ия гейм, когато успя да пробие и така да вземе сета.

В следващия Кузманов направи брейк за 3:1 и го затвърди. После, в шестия гейм, Мико имаше на четири път точка пробив, но белгиецът успя да измъкне подаването си. При 5:3 националът ни за Купа „Дейвис“ сервираше за победата. Българинът поведе с 40:15 и реализира втория си мачбол с печеливш форхенд по диагонала.

Той завърши с шест аса и два реализирани пробива, като не допусна нито един. Димитър вкара 60 процента първи сервис и спечели 73 процента от точките при разиграването му.

За успеха Кузманов заслужи 16 точки за световната ранглиста, където в момента е на 207-ата позиция.

Следващият му опонент в турнира се определя в двубоя между втория в схемата Ян Чоински (Великобритания) с Луис Веселс (Германия).

В понеделник Мико заминава за Ню Йорк, където ще се аклиматизира за участието си в квалификациите на Откритото първенство на Съединените щати.